Capri
– Prosojne tkanine, ki namesto z vzorcem osvežijo prostor s svojo enobarvnostjo.
– Enostaven, vendar eleganten pogled.
– Prepuščajo veliko mero svetlobe.
Razstavni salon Senčil Medle v Novem mestu bo jutri, 10. 6. 2023, zaprt.
Pergole predstavljajo enega najbolj cenjenih in izpopolnjenih rešitev za izboljšanje zunanjih prostorov na vrtovih ali terasah. Lamelne ali bioklimatske pergole so lahko del objekta (s stebri oprte na steno) ali pa samostojne, pri čemer je lamelna streha podprta s štirimi stebri.
Eleganten design in kvalitetni aluminijasti materiali ustvarijo zunanjo dnevno sobo, ki je primerna za uporabo skozi celotno leto. Lamelna streha na vrhu in različni dodatki za stranice omogočajo različne načine uporabe, ki se prilagajajo glede na zunanjo svetlobo, vremenske razmere in letni čas.
Končna odločitev o postavitvi pergole je vaša, z dolgoletnimi izkušnjami in strokovnim znanjem pa vam lahko ponudimo nekaj nasvetov.
Pri načrtovanju končne podobe vašega zunanjega prostora lahko pri pergoli, pritrjeni na steno, upoštevate naslednje prednosti:
Pred montažo pergole ob objekt morate poskrbeti za ustrezne nosilce, ki bi lahko sicer poškodovali fasado in prekinili izolacijsko zaščito. Zato je dobro o projektu razmisliti že nekoliko prej.
Bioklimatska pergola omogoča uravnavanje naravne klime v prostoru, ob katerem je nameščena. Izkorišča moč naravne energije sonca in vetra, s čimer poskrbi za vzdrževanje najbolj primerne temperature za sprostitev na prostem. Z lamelami regulira moč svetlobe in pretok zraka v prostoru.
Samostoječa bioklimatska pergola je priročna rešitev za ustvarjanje poletne kuhinje na prostem. Ustvarja skrbno oblikovano in prijetno zavetišče pred soncem in dežjem.
Vaš vrt lahko obogatite s samostojno pergolo, katere prednosti so:
Aluminijasta konstrukcija se lahko barvno prilagodi glede na okolje, v katerega je postavljena. Konstrukcija je zavarovana pred UV žarki, vlago in soljo, kar zagotavlja dolgoletno uporabo.
Lesene pergole oz. lesene nadstreške poznamo že desetletja. Bioklimatske pergole ponašajo lesene pergole v 21. stoletje. Prvotni glavni namen je ustvarjanje sence na določenem mestu na vrtu. Če je prostora veliko, so samostojne pergole idealna rešitev za vrt.
Predpriprava temeljev in odvajanje vode: Teren naj bo čim bolj raven. Priporočamo, da stranka pred montažo oz. ob vlivanju temeljev razmisli tudi o odvajanju vode. Odtok vode iz strehe je urejen po enem od stebrov, zato lahko brez urejenega odvajanja prihaja do zamakanja. Stranka sama pripravi temelje, zato je dobro, da se odvod vode definira že pri izmeri.
Razmislite v naprej: Pri novogradnjah priporočamo, da se za pergolo (pritrjeno v steno) odločite že pred zaključnim fasadnim ovojem, saj lahko naknadni poseg v že zaključeno fasado podraži, oteži ali celo onemogoči izvedbo. Potrebno je pripraviti nosilce in poskrbeti, da montaža ne bo poškodovala fasade.
Cena ne sme biti glavni dejavnik pri izbiri. Pergole nizkega cenovnega razreda uporabljajo slabše materiale za konstrukcijo. Stene aluminija so tanjše, kar prinaša tudi slabšo statično trdnost objekta. Pergole so že na pogled bolj šibke, nekatere pa celo ne zahtevajo betoniranih temeljev, kar lahko privede do kolapsa. Nižja cena ne pomeni večjega popusta, ampak celotno nižjo kakovost objekta.
Nosilnost strehe: Glavna teža, ki jo mora bioklimatska pergola prenesti, je sneg. Ponujamo nadgradnjo z grelci v lamelah, ki ogrevajo prostor pod pergolo, hkrati pa topijo sneg, ki se na njej nabira. Poleg vetrne zaščite 6. razreda je že osnovna nosilnost pergole 140 kg/m². Bioklimatske pergole niso primerne za hojo po njih.
Smo eden prvih proizvajalcev, ki smo v Slovenijo pripeljali pergole in z njimi razširili spekter ponudbe senčil. Od manjših rešitev za kotna okna do samostojnih konstrukcij, kot so bioklimatske pergole.
Podbevškova ulica 31
8000 Novo mesto
T: 07 / 39 30 932
– Prosojne tkanine, ki namesto z vzorcem osvežijo prostor s svojo enobarvnostjo.
– Enostaven, vendar eleganten pogled.
– Prepuščajo veliko mero svetlobe.